Stressisignaalid

Koerte stressisignaalid - kuidas koer oma ebamugavust välhjendab

Mida koer sulle öelda proovib?

Kuidas mõista, mida koer sulle öelda tahab? Ilmselt oled sinagi kogenud ootamatut urinat või sööstu enda poole. Võib-olla on mõni koer sind isegi ootamatult näksanud. Loodetavasti ei läinud hullemini… Jääb aga küsimus, miks see siis nüüd nii läks ja kuidas ma oleks saanud seda ära hoida? Kui me ei oska lugeda koerte varaseid stressisignaale, siis ongi agressioon üllatav. Stressisignaalide lugemise oskus on ülimalt oluline nii koeraomanike jaoks kui ka lapsevanemate jaoks, et osata oma lapsi kaitsta ja neilegi õpetada, millal koer end halvasti tunneb.

Koerad annavad alati oma kehakeelega teada, kas nad tunnevad end mugavalt või mitte. Kui me paneme koera talle ebamugavasse olukorda ja sunnime teda sellises situatsioonis olema nii, et talle ei paista võimalust sellest olukorrast väljuda, võib iga koer hammustada.

Me peaksime andma endast parima, et hoida ära neid olukordi, kus koer tunneb end nii halvasti, et tal ei jää muud üle kui rünnata. Jah, koerad on erinevad ja mõned koerad taluvad erinevaid situatsioone paremini kui teised. Iga koer on ainulaadne isiksus ja sellega tuleb arvestada.

Me peaksime andma endast parima, et õpetada enda koera ümbritsevatele lastele ja täiskasvanutele koeraga (koera arvates) viisakat suhtlemist, et hoida ära rünnakuid suurte ja väikeste inimeste suunal.

Selleks, et saaksime koera emotsionaalset olukorda hinnata, peame tundma tema kehakeelt ja mõistma erinevaid kehakeele signaale.

Selleks, et saaksime hoiduda koera sellisesse olukorda panemast, kus ta tunneb, et peab end rünnates kaitsma, peame oskama lugeda koera kehakeelest, millal ta end ebamugavalt tundma hakkab ja kui kiiresti tema stress eskaleerub.

Selleks, et õppida koera kehakeelt paremini tundma, et mõista, mida su koer sulle ütleb, siis tule kohale! Vaatame palju fotosid ja videosid ning analüüsime seda, mida neist välja lugeda võib.

Loengule on oodatud kõik koertest (ja inimestest) hoolivad inimesed, kes soovivad koerte kehakeelt ladusamalt lugema õppida.


Vaata siit, kas loeng on lähiajal jälle plaanis!

Loe ka artiklit laste ja koerte kohta ja lisaks veel seda artiklit koera nunnutamise kohta.