Kodukoera põhikoolitus – igale koeraomanikule

Kodukoera põhikoolitus keskendub koeraomaniku koolitamisele. Teadlik ja heade mehaaniliste oskustega omanik on oma koerale hea sõber, kes soovib ja oskab koera vajadustele vastu tulla ning kellest koer saab aru. Koer, kelle vajadused on rahuldatud, on meeldiv kaaslane.

NB! Tõsiseid ja kaua kestnud probleemkäitumisi ei käsitleta ühegi allpool nimetatud kursuse käigus. Kui teil on tõsine probleem, siis palun võtke ühendust individuaalkonsultatsiooni aja kokku leppimiseks.

Kristina õpetus ei ole ainult tehniline trenn, vaid väga palju sisaldab see ka omaniku mõtlemise, hoiakute ja koera mõistmise vormimist. See on äärmiselt tänuväärne. Enne KPK koolitusi ei osanud ma näha neid signaale, mida mina ise koera jaoks segaselt või valesti andsin. Hästi käituvaid koeri vaadates on vahel tunne, et nad on nii tublid iseenesest. Nüüd tean, et tegelikult peab omanik palju tööd tegema. Olen õppinud palju nii enda kui koera kohta ja saanud isegi häid nippe oma laste kasvatamiseks! Aitäh!

– Annemari


Kodukoera põhikoolituse 5 moodulit

KPK1

Kodukoera põhikoolitus 1- Parem kontakt

Kodukoera põhikoolitus algab 1. moodulist kõigile, kes pole varem Hea Koera Kodukoera põhikoolituse kursustel käinud.

Käitumised, mida me koerale Kodukoera põhikooltuse 1. moodulis Parem kontakt õpetame: pilkkontakt, puudu, jäta-palun, mäng ja reeglid, üksiolek, anna, rihma piirid. Koera jaoks pole nende harjutuste tegemine (ruumides) sugugi väga raske. Ometi ongi oluline alustada just nii, et kõik hästi välja tuleks. Siis on lootust ka raskemate ülesanneteni edukalt jõuda.

Inimestega alustame samuti päris algusest. Õpime, kuidas käsitseda rihma ilma ennast ja koera häirimata. Kuidas hoida koera rihmas ilma teda tirimata, ent ka ise koera järel lohisemata. Kuidas panna paika piire, õpetada koera üksi olema jm. Väga oluline on, et inimene õpiks varustust kasutama efektiivselt ja mugavalt. Teeme palju kontakti parandavaid harjutusi, mille ladus valdamine on eelduseks 3. moodulis, jalutamise kursusel, osalemiseks.

Esimene moodul algab 2-tunnise sissejuhatava ilma koerata tunniga. Hommikune grupp käib koos 7 korda, ent õhtuse kursuse puhul katsetame 10-tunnist tsüklit, millest esimene ja viimane kohtumine on 2-tunnised. Esimene toimub ilma koerata, viimane koeraga.

Selle kursuse läbimine on eelduseks järgmistes moodulites osalemiseks

Kursused toimuvad:

MÄRTSIS

02.03-23.03 E, N 9.50-10.45
Esimene kohtumine on 2-tunnine ja ilma koerata!

02.03-26.03 E, N kl 18.45-19.40
Esimene kohtumine on 2-tunnine ja ilma koerata!

APRILLIS

30.03-23.04 E, N kl 18.45-19.40
Esimene kohtumine on 2-tunnine ja ilma koerata!

NB! Registreerudes kahele järjestikusele kursusele korraga (nt KPK1 jaanuaris ja KPK2 veebruaris), saad soodustust 10%.

Kui järgmist kursust pole hooajal veel välja reklaamitud, ent tead kindlalt, et soovid registreeruda ka järgmistesse moodulitesse, kui nende ajad avalikuks saavad, siis kirjuta mulle sellekohane e-mail.

Kursuse hind

Hommikused grupid 159€

Õhtused grupid 177€


Kodukoera põhikoolitus 2- Head kombed

Heade kommete kursusel tegeleme põhiliselt sellega, mida tegelikult tähendab “sõnakuulelik” koer. Millistest komponentidest see “sõnakuulelikkus” koosneb? Ehk teisisõnu – Milliseid osaoskusi on koeral vaja, et vastata vihjele siis, kui talle see antakse.

Kuidas treenida käitumist nii, et ma saaks usaldusväärse, ettearvatava ja hästi töötava käitumise, kus koer vastaks vihjele kiiresti ja suudaks käitumist sooritada ka siis, kui keskkonnas on liikumist ja segajaid. Lisaks teeme veidi eelharjutusi hooldusprotseduuride- KPK4 -mooduli jaoks. Teeme tööd koera usalduse ja enda tähelepanelikkuse suurendamiseks.

Kõik sellel kursusel omandatavad oskused on olulised nii järgmisel kursusel kui igapäevaelus näiteks koeraga jalutamas käies.

Teine moodul algab 1-tunnise sissejuhatava ilma koerata tunniga

Kursused toimuvad

VEEBRUARIS

29.01, 12.02, 19.02, 4.03, 11.03, 25.03 K kl 17.00-18.20

MÄRTSIS

4.03- 22.04 K kl 9.50-10.45

APRILLIS

1.04 K kl 17.00-17.55, 15.04 kl 17.00-18.20, 22.04, 6.05, 13.05 kl 17.00-18.20, 20.05, 27.05 kl 17.00-17.55

Kursuse hind

Hommikused grupid 159€

Õhtused grupid 177€

NB! Registreerudes kahele järjestikusele kursusele korraga (nt KPK1 jaanuaris ja KPK2 veebruaris), saad soodustust 10%.

Kui järgmist kursust pole hooajal veel välja reklaamitud, ent tead kindlalt, et soovid registreeruda ka järgmistesse moodulitesse, kui nende ajad avalikuks saavad, siis kirjuta mulle sellekohane e-mail.Jalutame KOOS

Kodukoera põhikoolitus 3- Jalutame KOOS

Selle 8-tunnise kursuse käigus teeme erinevaid harjutusi koos liikumise parandamiseks. Koos liikumise all pean silmas nii rihmas kui rihmata jalutamist ning juurdetulekut.

Sellel kursusel osalemise eelduseks on 1. ja 2. mooduli läbimine.

Teema on loomulikult oluline kõigile omanikele – kes ei tahaks teha idüllilisi jalutuskäike. Kui vaid see koer ei sikutaks… Esimene tund on jällegi ilma koerata sissejuhatav kohtumine, kus arutame läbi olulised koera heaolu ja igapäevaelu puudutavad küsimused, mis seostuvad tihedalt ka jalutuskäikudega. Järgnevates tundides teeme  harjutusi, mille sihiks on harmoonilised KOOS jalutuskäigud nii linnatänaval kui looduses. Rihmas või rihmata -see pole ju tähtis, tähtis on, et KOOS oleks.

Kolmanda mooduli sissejuhatava nädala töö toimub suletud online (Moodle või Hea Koera onlineõppe) keskkonnas. Järgmised 4 tundi toimuvad koolitussaalis, viimased 3 tundi tänavatel ning jäävad ära vaid erandolukorras (vihmasadu või mõned külmakraadid pole Eestis erandolukord).

Kursused toimuvad:

MÄRTSIS

04.03-22.04 K kl 8.40-9-35

Kursuse hind

Hommikused grupid 159€

Õhtused grupid 177€

NB! Registreerudes kahele järjestikusele kursusele korraga (nt KPK1 jaanuaris ja KPK2 veebruaris), saad soodustust 10%.

Kui järgmist kursust pole hooajal veel välja reklaamitud, ent tead kindlalt, et soovid registreeruda ka järgmistesse moodulitesse, kui nende ajad avalikuks saavad, siis kirjuta mulle sellekohane e-mail.Hind ja mis kuulub kursuse hinna sisse?

 • väikest gruppi (max 5-6 koera);
 • igas tunnis personaalset tagasisidet;
 • kirjalikud põhjalikud õppematerjalid harjutuste kohta, mida tunnis sooritatakse ning mõningad juhised veel lisaks;
 • võimalust harjutada ja saada personaalset tagasisidet kogenud treenerilt;
 • turvalist ja avatud  keskkonda õppimiseks;
 • köetud siseruumi;
 • 8-10 tundi grupis õppimiseks.

Tutvustame lähemalt Kodukoera põhikoolituse mooduleid: Parem kontakt, Head kombed, Jalutame KOOS ja Hooldusprotseduurid.

Kodukoera põhikoolitus 4 – Hooldusprotseduurid

Kursusel tegeleme jälle põhjalikult hooldus- ja meditsiiniprotseduuridega. Keskendume sellele, kuidas saavutada koera vabatahtlik koostöö protseduuride läbiviimiseks ja vähendada tema stressi nende igapäevaste toimingute tegemisel.

Kursusel harjutame algasendeid erinevateks protseduurideks, uurime erinevaid sihtmärke – milleks need vajalikud võivad olla ning kuidas neid õpetada. Samuti jälgime hoolikalt koera kehakeelt, et õppida mõistma, millal ta end hästi tunneb ja millal meil on vaja rohkem tööd teha, et koer protseduuri meeldivana tajuma hakkaks.  Kursuse alguses kaardistame hetkeolukorra ja selle tulemusena saab iga osaleja teha oma plaani 2-3 erineva protseduuri kohta, mida selle kursuse jooksul harjutada. Plaani osas saad loomulikult soovi korral tagasisidet!

KPK4 hind on hommikusele grupile 149€ ja õhtusele grupile 169€

Kursused toimuvad

04.03-22.04 kl 11.00-11.55

NB! Registreerudes kahele järjestikusele kursusele korraga (nt KPK3 jaanuaris ja KPK4 veebruaris), saad soodustust 10%.


Kodukoera põhikoolituse moodulid 1-3 sisaldavad hinnas:


Kursuse hind KPK1 -KPK3

Hommikused grupid 159€

Õhtused grupid 177€


Kodukoera põhikoolitus 5- Peripateetikud *

Kui Sul on KPK3 läbitud, ent soovid 4 korda mõne nädala vältel jalutada Kristina ja 3-4 hea koera ja koerainimesega, siis nüüd on see võimalus olemas!

Milleks see kursus?

Ikka juhtub, et pärast koolitusi tekib samuti küsimusi mõnede olukordade kohta. Ja vahel juhtub, et tahaksid oma koera jalutada teiste koerte seltsis. Kas teistest eemal või neile lähemal, on sinu valida. Ja grupina me aktsepteerime iga koerainimese valikut.

Omalt poolt annan Sulle kõik, mida oskan anda, et aidata Sind edasi küsimustes, mille kursusele tood. Ootan Sind sellele uuele 4-tunnisele kursusele!

Kursuse maksumus sisaldab:

 • väikest gruppi (kuni 5 koera);
 • igas tunnis personaalset tagasisidet;
 • juhiseid oma treeningplaani koostamiseks;
 • võimalust harjutada enda valitud käitumisi;
 • turvalist ja avatud  keskkonda õppimiseks;
 • 4 tundi grupis õppimiseks.

Kursused toimuvad

algab siis, kui 4 inimest koos

Hind: 68€


__________
* Peripateetikuteks nimetati Aristotelese õpetust tõlgendanud ja arendanud Vana-Kreeka filosoofide koolkonda. Koolkond on saanud nime Lykeionit ümbritsevate sammaskäikude (kr peripatos) järgi, milles koos õpilastega edasi-tagasi jalutades olevat Aristotelesel olnud kombeks filosoofiaküsimusi arutada.

https://et.wikipedia.org/wiki/Peripateetikud