Heast Koerast

 

Hea Koer on loodud 2011. aastal, aga Kristina Mägi koolitas koeri ja nende omanikke juba 2007. aastast. 2008. aastal said alguse Kodukoera põhikoolitus ja Kutsikate eelkool, mis olid sellises vormis omal ajal Eestis ainulaadsed. Enamik koolitusi toimusid õues ja seetõttu oli tavaks, et kutsikad tulevad kodust välja alles 5-kuuselt, kui viimasest vaktsiinist on möödas 2 nädalat. See ei ole aga kooskõlas kutsika arenguliste ülesannetega. Kutsikas peab 2-4-kuusena saama palju positiivseid kogemusi erinevatest nähtustest, millega ta ka tulevikus võib kokku puutuma hakata.  Kutsikate eelkool täitis selle lünga. Kodukoera põhikoolitus oli samuti ennenägematu. Koerandusringkondades levis tol ajal arusaam, et kuulekuskoolitus ongi koerakoolitus.  Kuulekuskoolitus on tegelikult aga väga selgelt fikseeritud ülesannetega võistlusala ja nende elementide ära õppimine ei aita tegelikkuses omanikul ega koeral toime tulla ig

 

apäevaelus ette tulevate olukordadega. Nii koeral kui inimesel on vaja teistsugust oskustepagasit, mis keskendukski suhtele ja koos elamisele.

10 aasta vältel on Kristina Mägi käe alt läbi käinud mitu tuhat inimest ja koera. Kristina Mägi on saanud tänu neile inimestele jällegi ennast koolitada, mis annab võimaluse teha järjest paremaid koolitusi.

Hea Koer logo

Hea Koer peab oluliseks seda, et õppimine oleks meeldiv ja tõhus nii koera kui inimese jaoks. Et seda tagada, õpib ja täiendab Kristina Mägi end pidevalt nii koeranduse, psühholoogia, käitumisteaduse kui õpetamisalaselt.

Kristina Mägi on alates 2010. aastast Kay Laurence’i õpilane. Kay Laurence on koerakoolituse maailmas innovaator ja koerte heaolu advokaat number 1. Alates 2013. aastast õppinud TAGteachi, 2017. veebruarist on ta TAGteacher  Level 2. TAGteach keskendub sellele, et inimesest õppija saaks selged, lühikesed ja tehtavad juhised ning selge tagasiside oma õnnestumistest.

Hea Koer tegutseb selleks, et läbi hariduse suurendada inimeste rõõmu koeraga koos elamisest ning parandada kodudes elavate koerte heaolu.

Hea Koer ootab koolitusele inimesi, kes soovivad õppida. Õppimise tagajärjel võib toimuda muutus tõekspidamistes, hoiakutes, käitumises.