Viimased koolitusgrupid sellel aastal alustavad peagi!

Võibolla oled sa mõelnud koera koolitamisest, aga pole võtnud ette seda järgmist olulist sammu – võtta ühendust koolitajaga või registreerida end gruppi… Kui nii, siis soovitan just nüüd see samm astuda! Koera õpetamisega on nagu investeerimisega – mida varem alustad, seda paremaid tulemusi see annab.

Investeerimise alustamise osas kahtlevad paljud. Tunneme end ebakindlalt – kas ikka, kuidas ikka ja kes mind juhendaks? Raamatuid ei jõua nii palju ette läbi lugeda, et selge arusaam ja kindlustunne tekiks. Investeerides võib raha kaotada ja see pole hea tunne, tekitab hoopis hirmu. Ja ega seda raha nii palju ka pole, et mingi mõistliku summaga alustada, et kohe kiirelt arvestatavaid intresse näed… Seega tundub mõistlikum veel veidi oodata… Et juhtuks… Midagi… Aga niisama, tegevusetult istudes ei juhtu mitte kui midagi!


Millal on hädasti vaja?

Käisin suvel Edinburghis ISAZ (antrozooloogia) konverentsil, kus loomapäästeorganisatsiooni Dog’s Trust teadlased esitlesid väga huvitavat uurimust, miks koeraomanikud ei lähe oma koeraga koolitusele ka siis, kui neil on probleeme koera käitumisega.

Valdav enamus ütles, et inimesi, keda küsitleti, ütles, et jah, põhimõtteliselt on koerakoolitus vajalik ka neile ja nende koerale, ent praegu pole veel “nii hull”, et peaks koerakoolitajaga ühendust võtma.

Ja eriti huvitavaks tegi asja see, et need, keda uuriti, olid pöördunud Dog’s Trusti poole oma koera probleemkäitumise pärast. Näiteks rihmast tirimine nii tugevasti, et see on põhjustanud terviseprobleeme kas inimesele või koerale, reaktiivsus teiste koerte suhtes, üksindusahistus jpm. Küsimus jääb, et kui hulluks siis minema peaks selleks, et inimene leiaks, et nüüd on koolitust vaja.

Äkki saame ise hakkama. Meil on tubli koer. Koerad on alati tublid. Nad on olnud nii tublid, et aastatuhandetepikkuse kooseksisteerimise tulemusena suudavad nad elada väga loomavaenulikus keskkonnas ning teise loomaliigi juures, keda nad on suurepäraselt tundma õppinud.
Usu mind, et isegi, kui su koer käitub nagu viimane marakratt, siis on ta õppinud, et seda tasub teha!

See, kas “me saame hakkama” sõltub rohkem inimese oskustest ja teadmisest kui koera “sõnakuulmisest”. Ka “sõnakuulmise” tekitamiseks on inimesele teadmisi vaja sellest, kuidas koerad õpivad ning kuidas õpetada talle ühiselt mõistetavat keelt. Samuti on tarvis oskusi, et need teadmised kohale viia.

Hea Koera koolitused on selleks, et aidata sul ennetada probleeme ning ehitada kohe algusest peale koeraga suhe, mis põhineks vastastikusel austusel, mõistmisel ja usaldusel.

Viimased grupid alustavad novembris!

Selle aasta viimased koolitusgrupid alustavad novembris ja nendega saab veel liituda.

Selgituseks – Kutsikate eelkool on kutsikatele vanuses 2-4-elukuud. Kodukoera põhikoolituse 1. moodul Parem kontakt on koertele alates 4. -5. elukuust.

Kodukoera põhikoolitusele registreerimine on lihtne, iga järgmine moodul omab ühe võrra suuremat numbrit ja eeldab eelmise mooduli edukat läbimist.

Vaata heakoer.corsizio.com ja registreeru sobivasse gruppi!

Kohtume pea!