Treenimisoskuste õpituba

Käitumise treenimine positiivse kinnistusega.
Selleks, et käitumine kinnistuks, peab käitumisele koheselt. Kinnistaja on miski, mida õppija tahab,

Treenimisoskuste õpituba

Treenimisoskuste õpitubades  saab iga huviline õppida käitumise kohta.  Iga õpituba käsitleb käitumist ja treenimist/õpetamist/  käitumise muutmist veidi erineva nurga alt.

Kõigi õpitubade ülimaks eesmärgiks on anda inimestele teadmisi ja oskusi, et oma tegevust sihipäraselt kavandada ning ellu viia, et saada soovitud muutusi oma õppija käitumises. Olgu selleks õppijaks siis koer, inimene (suur või väike, formaalses või mitteformaalses keskkonnas), või ka me ise, keda me pahatihti õppija rollis tähele ei pane.

Treenimisoskuste õpitoast (TÕT) saad nii infot, kui võimalusi käitumise muutmise erinevaid aspekte praktiliselt järele proovida. Õpitoad on alati olnud meeleolukad, pakkunud osalejatele alati ahhaa-elamusi. Meie (Lea ja Kristina) ülesandeks on luua ka sõbralik ja õppimisele keskendunud õhkkond. Loodame alati, et osalejad toetavad meie püüdlusi.

TÕT toimub kord kuus neljapäeviti kl 18-21. Osalejaid ühes õpitoas kuni 24.

Treenimisoskuste õpitoad toimuvad sarjana kuni maikuuni. Iga õpitoa hind on 30€ osalejale. Kui soovid registreeruda kõigisse õpitubadesse korraga, siis on hind 120€ (säästad 30€)

Treenimisoskuste õpitoad sel hooajal

1. Mis on käitumine ja kuidas seda muuta? (17. jaanuaril kl 18-21)

Sageli näeme käitumist läbi hinnangute: viisakas-ebaviisakas, osav-koba jne. Kuidas oleks vaadata käitumist kui kõike, mida elusolend teeb?
Milliseid sagedasemaid vigu me teeme, kui soovime kellegi käitumist muuta – olgu see siis abikaasa, laps, töökaaslane, koer või kass? Kuidas nende käitumist muuta? Kuidas saavutada seda, mida me tegelikult soovime? Millest alustada?

Ootame õpitubadesse kõiki avatud ja õpihimulisi inimesi, kes soovivad kellegi käitumist mõjutada (ehk siis õpetajaid, koeraomanikke, lapsevanemaid, treenereid jpt)!

2. Nõudmised. Kuidas aidata õppijat järgmistele tasemetele? (14.veebruaril kl 18-21)

Kas oled olnud frustreerunud, kuna õppija jääb ühes punktis lihtsalt toppama? Kas oled olnud olukorras, kus õppija ei saa ülesandest aru, kaotab huvi või “keeb üle”?
Miks on treeningus ja õpetamisel nii oluline seada õigeid, õppija suutlikkust arvestavaid nõudmisi? Kui me oskame õigeid nõudmisi seada, siis saab ka õppija liikuda edukalt edasi.

Ootame õpitubadesse kõiki avatud ja õpihimulisi inimesi, kes soovivad kellegi käitumist mõjutada (ehk siis õpetajaid, koeraomanikke, lapsevanemaid, treenereid jpt)!

3. Tagajärjed. Kuidas kinnistus ja karistus mõjutavad käitumist? (14. märtsil kl 18-21)

Täpsem info tuleb 2. õpitoale järgneval nädalal

4. Käitumisahelad. Kuidas siduda varem treenitud käitumisi pikemaks jadaks? (11.aprillil kl 18-21)

Täpsem info tuleb 3. õpitoale järgneval nädalal

5. Vihje. Kuidas õppija teab, millist õpitud käitumistest sooritada? (9. mail kl 18-21)

Täpsem info tuleb 4. õpitoale järgneval nädalal

Registreeru Õpitubadesse siin

Õpitubadest saad teadmised kogu eluks nii enda, oma lähedaste, klientide-patsientide kui oma lemmikloomade käitumise kujundamiseks. TÕT-s pakutav info ja teadmised lähtuvad käitumisteadusest, ent pole seni väga laialt laiemas avalikkuses populariseeritud.


Treenimisoskuste õpitubasid viivad läbi Lea Tummeleht  ja Kristina Mägi.

NB! Treenimisoskuste õpitubades osalevad inimesed ilma koerteta.
Õpituba kestab 3 astronoomilist tundi